Doprovodný program 2017

Jedním z mnoha důvodů, proč se v roce 1999 přesunul veletrh Model Hobby z Veletržního paláce do nově vzniklého výstaviště v Letňanech, byl i trend v rozšiřování doprovodných aktivit. A prostory Veletržního paláce tomu samozřejmě nevyhovovaly. Letošní ročník veletrhu nabídne opravdu pořádnou porci doprovodných aktivit modelářů, a u mnohých se mohou návštěvníci i zapojit. Pojďme se na letošní nabídku podívat, a to „popořadě“ od začátku haly 3, až na konec haly 4.

 

MODELOVÁ ŽELEZNICE

Modelová železnice je nádhernou ukázkou modelářství jako takového a dalo by se říct, že již tradičně se nachází na začátku haly 3. Letos budou prezentovat nová kolejiště nejen výrobci, ale také kluby. Například SŽM Pečky. Novinkou, která ještě na veletrhu Model Hobby nebyla k vidění, bude modulové kolejiště Model Centra z České Skalice. Obří stavba nabídne celkem více než 50 metrů tratě. Vše je řízeno dle jízdních řádů, žádný vlak se nesmí zpozdit.

 

KAMIONY A STAVEBNÍ TECHNIKA

Jednu z největších ploch na veletrhu obsadí opět „truckeři“ z klubu RC Truck Hradec Králové. Na ploše 400 m2 opět vytvoříme modelové městečko s hustým provozem kamionů, na které bude dohlížet místní policie. Tyto kamiony budou vozit materiál na stavby, kde budou od rána do večera pracovat stavební  stroje.

 

EXPEDICE

RC modely expedičních vozidel jsou čím dál populárnější a stejně tak ji jejich prezentace na veletrhu. Modeláři z fóra RC4X4.cz letos zvětšili plochu na 200 m2 a chystají náročnou trať. Nebude chybět ani RC školka, nejen pro ty nejmenší.

 

HISTORICKÉ MODELY

Historické modely, to je nádherná konstrukce letadel z dob minulého století. Klub historických modelů a motorů letos přislíbilo téměř 40 modelů, určitě bude nač koukat.

 

PAPÍROVÉ MODELY

Letos oslaví časopis ABC 60 let. Tento časopis za svou dobu vydal několik stovek papírových vystřihovánek a celá expozice Centra papírových modelů bude věnována právě tomuto výročí.

 

PLASTIKOVÉ KITY

Modelářský klub Černošice letos připravuje pro návštěvníky opět další ročník soutěže Model Hobby Cup, již 13., a také 27. ročník tradiční soutěže Memoriál JUDr. Zdeňka Lhoty. Kromě toho se v rámci expozice můžete těšit na „online“ stavbu modelů a také na výstavku téměř 60 modelů jedné z nejslavnějších stihaček 2. světové války – letounu Spitfire.

 

MODELY LODÍ

Ani letos nebude chybět velký bazén pro modely lodí o rozměrech 10×8 metrů. Kromě akčních ukázek na bazénu se návštěvníci mohou kochat výstavou nádherných modelů lodí. Ať už půjde o modely od českých modelářů, sdružených pod hlavičkou Svazu modelářů, nebo o prezentaci německých modelářů z klubu IGS Markt Schwaben, jejichž hlavní dominantou letos bude šestimetrová ponorka z 2. Světové války! Ano, čtete správně, 6 metrů délky. A němečtí modeláři letos opět chystají stavbu funkčního RC modelu lodi, kdy se s pořadatelem vsadili, že za dobu trvání veletrhu, celkem A němečtí modeláři letos opět chystají stavbu funkčního RC modelu lodi, kdy se s pořadatelem vsadili, že za dobu trvání veletrhu, celkem 31 hodin, postaví a spustí model lodi na vodu. Tak uvidíme. Kromě toho se mohou návštěvníci zúčastnit soutěže Model Hobby Boat Battle, více info zde.

 

TANKY

Po roční pauze se na veletrhu objeví opět obří modely vojenské techniky v měřítku 1:6. Tanky, bojová vozidla a další technika s rozměry i přes 1 metr a váhou přes 100 kg. Hlavní dominantou prezentace klubu World War II. Circus bude nový železniční most!

 

ROBOTI A LEGO

Expozice modelářského klubu Hobbycentrum 4 bude orientována několika směry. Kromě výstavky modelů letadel se můžete podívat, jak se soutěží v takové First Lego League, ve které právě český tým obsazuje stupně vítězů. I ti roboti mají co do sebe…

 

JÍZDA SMYKEM

I jízdy smykem, chcete-li drift, měl vloni pauzu a o to větší potěšení ze strany návštěvníků lze očekávat. Na ploše 15×10 m se budou prohánět „vytuněné“ speciály v měřítku 1:10.

 

SVAZ MODELÁŘŮ ČR

Prezentace českých modelářů je rok od roku větší a stejně tak i počet zastoupených kategorií. Letos budou modeláři prezentovat okolo 15 špičkový maket letadel, dále se můžete těšit na výstavku raket, špičkových plastikových modelů, stavbu házedel a v neposlední řadě i na Mistrovství ČR papírových vlaštovek – více informací zde

 

LETOVÁ PLOCHA

Na obří letové ploše o 1.800 m2, po které roky letečtí modeláři „volali“, se budou dít věci. Kromě akrobatických halových speciálů jsou v přípravě i ukázky malých FPV racing dronů, upoutaných modelů, minimaket a dalších zajímavých „poletuch“. Vše se finalizuje na poslední chvíli, takže nezbývá, než přijít na veletrh a nechat se překvapit.

 

A CO DÁL?

Můžete si například prohlédnout zbrusu nový vůz Škoda Karoq n stánku Auto Jarov, nebo naopak letité Rolls Royce na stánku firmy Fox Toys. Co se týká 3D tisku, tak lákadlem bude určitě česká premiéra nejnovější 3D tiskárny Prusa i3 MK3, kterou budou mít návštěvníci možnost vidět naživo vůbec poprvé. V prodeji totiž bude až od listopadu.